Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, promocjach i szkoleniach.

Jakie kosmetyki do pedicure wybrać?

Dbanie o urodę dla wielu osób jest bardzo ważne. Dla innych mniej, ale niemal każdy zachowuje chociaż podstawowe zasady higieny. W przypadku różnych części ciała stopień trudności zabiegów kosmetycznych jest zróżnicowany. Niektórzy mają niewielkie problemy i wystarczą podstawowe czynności, a u innych konieczne jest użycie skomplikowanych sprzętów oraz zaawansowanych produktów. Jednym z trudniejszych do utrzymania w wysokim standardzie estetyki miejsc ciała są stopy i paznokcie u nóg. Z tego względu do zabiegów podologicznych i pedicure’u stosuje się inne narzędzia oraz kosmetyki niż w przypadku rąk.

czytaj całość »
Jak używać frezarki do paznokci?

Dbanie o paznokcie nie jest przejawem ekstrawagancji. Każdy człowiek, który chce być dobrze postrzegany, powinien mieć paznokcie czyste i kształtne. Zwykle bardziej dbają o nie kobiety, jednak mężczyźni również zwracają uwagę na wygląd, przede wszystkim dłoni. Samo czyszczenie i obcięcie można wykonać w domu, bez pomocy salonu kosmetycznego. Jednak i te podstawowe czynności łatwiej wykonać przy użyciu profesjonalnego sprzętu. Takim jest na przykład frezarka do paznokci. Jak używać, żeby nie zniszczyć paznokci i osiągnąć możliwie najlepsze rezultaty?

czytaj całość »
Jak działają autoklawy?
Jak działają autoklawy?

Są miejsca, w których dbanie o higienę jest ważniejsze niż gdziekolwiek indziej. To na przykład gabinety lekarskie i salony kosmetyczne. W jednych i drugich wykonuje się zabiegi, podczas których używane są narzędzia mające bezpośredni kontakt ze skórą. Zarówno zabiegi medyczne, jak i upiększające mogą wiązać się z pojawieniem się krwi i tym samym z przeniesieniem drobnoustrojów przez skórę. Z tego względu stosowane sprzęty trzeba czyścić po każdym pacjencie lub kliencie salonu urody. Jak to zrobić, żeby mieć pewność, że są czyste, a co za tym idzie - w pełni bezpieczne? Warto wykorzystać w tym celu autoklawy. Co to takiego? Podpowiadamy, zachęcając do lektury naszego artykułu.

czytaj całość »
Frezy - jakiej końcówki użyć?
Frezy - jakiej końcówki użyć?

Frezy mają szerokie zastosowanie, w zależności od kształtu i materiału, z jakiego zostały zrobione. Służą do oczyszczania paznokci ze skórek, usuwania lakieru, nadawania paznokciom odpowiedniego kształtu i usuwania nierówności. Dzięki frezom manicure czy pedicure jest prosty i szybki, a paznokcie wyglądają bardzo estetycznie. Aby jednak osiągnąć doskonałe efekty, trzeba mieć odpowiednie frezy - jakie do czego służą? Wszystko wyjaśniamy poniżej.

czytaj całość »
Jak poprawnie dezynfekować narzędzia i sprzęty kosmetyczne?
Jak poprawnie dezynfekować narzędzia i sprzęty kosmetyczne?

Każdy z nas korzysta z narzędzi kosmetycznych. Nawet jeśli ktoś nie chodzi do salonu kosmetycznego, to obcina paznokcie, wycina zrogowaciały naskórek czy używa pilnika. Wszystkie te zabiegi wymagają zastosowania przyrządów kosmetycznych, na których zbierają się pewne pozostałości, a wraz z nimi bakterie i grzyby. Co zrobić, żeby się nie roznosiły? Po każdym użyciu należy czyścić narzędzia. Samo mycie to za mało - konieczna jest także dezynfekcja przyrządów kosmetycznych. Jakie sprzęty dezynfekować i jak to robić? Podpowiadamy.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
*/
Sklep internetowy od home.pl