Dezynfekcja i sterylizacja narzędzi kosmetycznych manicure/pedicure

Nasza oferta to także profesjonalne produkty oraz wyroby medyczne wykorzystywane do mycia i dezynfekcji narzędzi oraz różnego rodzaju powierzchni, spośród których znaleźć można m.in. żele i płyny do higienicznej i chirurgicznej dezynfekcji skóry. Dodatkowo, za pośrednictwem niniejszej strony, mogą Państwo nabyć artykuły i narzędzia do przeprowadzenia procesu sterylizacji oraz monitorowania procesu sterylizacji. Wyselekcjonowana oferta, w której znalazły się najwyższej jakości preparaty do dezynfekcji narzędzi kosmetycznych do manicure i pedicure, jak również produkty zapewniające czystość i higienę gabinetów medycznych, kosmetycznych oraz podologicznych, daje gwarancję Państwa zadowolenia oraz satysfakcji.

MIKROZID AF LIQUID 1l MIKROZID AF LIQUID 1l
Producent: Schülke
Cena: 25,00 zł
szt.
zobacz więcej
DESDERMAN PURE 500 ml DESDERMAN PURE 500 ml
Producent: Schülke
Cena: 18,00 zł
szt.
zobacz więcej
GIGASEPT instru AF 2L GIGASEPT instru AF 2L
Producent: Schülke
Cena: 150,00 zł
szt.
zobacz więcej
DESDERMAN CARE 1L DESDERMAN CARE 1L
Producent: Schülke
Cena: 30,00 zł
szt.
zobacz więcej
Desderman Pure Gel 1 l Desderman Pure Gel 1 l
Producent: Schülke
Cena: 38,00 zł
szt.
zobacz więcej
SPRYSKIWACZ 1l  Schülke SPRYSKIWACZ 1l Schülke
Producent: Schülke
Cena: 2,00 zł
szt.
zobacz więcej
Torebka do sterylizacji 140x280 Sterim Torebka do sterylizacji 140x280 Sterim
Producent: Sterim
Cena: 40,00 zł
zobacz więcej

Preparaty do dezynfekcji – współpracujemy wyłącznie z najlepszymi firmami

Warto również wiedzieć, że wszystkie nasze produkty, bez których nie może się odbyć prawidłowa dezynfekcja i sterylizacja narzędzi, pochodzą wyłącznie od czołowych producentów, takich jak: Medilab, Schülke, SPS Medical, Sterim, SUN Medical. Od początku naszej działalności, stawiamy zadowolenie Klienta na pierwszym miejscu, dlatego też współpracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi oraz godnymi zaufania firmami, dzięki czemu otrzymują Państwo gwarancję nabycia produktów do dezynfekcji z najwyższej półki.

Dezynfekcja narzędzi kosmetycznych – dlaczego jest tak istotna?

Praca w gabinetach, w których wykonywany jest m.in. manicure wymaga odpowiedniej wiedzy oraz odpowiedzialności za higienę, jak również bezpieczeństwo własne oraz klientów odwiedzających salon. Ryzyko zakażenia różnego rodzaju patogenami (zarówno grzybowymi, wirusowymi, jak i bakteryjnymi) jest bardzo wysokie, dlatego też warto już zawczasu zaopatrzyć się w profesjonalne i skuteczne preparaty do dezynfekcji narzędzi. Jest to szczególnie istotne w przypadku narzędzi przerywających ciągłość skóry lecz nie tylko. Stosowanie się do przyjętych w salonie zasad związanych z dezynfekcją oraz sterylizacją, jest podstawowym warunkiem bezpiecznej pracy w gabinetach kosmetycznych.

Dezynfekcja narzędzi manicure – czym różni się od sterylizacji?

Różnica między tymi dwoma pojęciami polega przede wszystkim na tym, że podczas procesu dezynfekcji, niszczone są wegetatywne formy drobnoustrojów prątków, grzybów i bakterii, które mogą przyczyniać się do powstawania różnego rodzaju chorób. Natomiast podczas sterylizacji w gabinetach pedicure, niszczone są wszelkie mikroorganizmy znajdujące się na danym przedmiocie (w tym również formy przetrwalnikowe bakterii). Odpowiednio wysterylizowany materiał staje się więc całkowicie jałowy. Co więcej, natychmiastowe dezynfekowanie narzędzi tuż po wykonanym zabiegu, zapobiega niekontrolowanemu rozprzestrzenianiu się wielu drobnoustrojów chorobotwórczych.

Sterylizacja pedicure – wszystkie niezbędne preparaty w jednym miejscu

Podstawą odpowiednio funkcjonującego gabinetu pedicure jest właściwe dbanie o higienę wykorzystywanych podczas pracy narzędzi. Jeżeli więc otwierają Państwo salon lub też poszukują niezbędnych preparatów do salonu już istniejącego – serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Dezynfekcja i sterylizacja narzędzi

Całościową ochronę zdrowotną klienta salonu daje głównie sterylizacja narzędzi w gabinecie kosmetycznym. Będzie ona uwzględniać preparaty, które skutecznie eliminują niebezpieczne zarazki i drobnoustroje. Podstawowym narzędziem do sterylizacji narzędzi w gabinecie kosmetycznym są autoklawy. Jest to urządzenie przeznaczone do pozbywania się sporów, czyli tak zwanych „uśpionych” bakterii. Są one w stanie przetrwać nawet silną chemię, aktywując się dopiero w momencie przedostania do ciała człowieka. Właśnie dlatego w salonach urody można też spotkać kompaktowy autoklaw Steamjet lub większy autoklaw Yeson czy Woson. Choć taka inwestycja wiąże się ze sporym wydatkiem, to użytkownik zyskuje pełen serwis techniczny, certyfikat medyczny, a co najważniejsze, szybkość i skuteczność działania.

Podstawowe zasady dezynfekcji i sterylizacji narzędzi

Kluczowe reguły sterylizacji narzędzi w salonie kosmetycznym to wcześniejsze umycie i dezynfekcja narzędzi oraz ich sterylizacja w autoklawie. Tylko takie przyrządy mogą nadawać się do kolejnego użycia, nie zagrażając zdrowiu klienta. Prezentowany proces wykorzystuje torebki papierowo-foliowe, liquidy czy preparaty na bazie związków amonowych i pochodnych alkoholi. Ostatnie z wymienionych są dostępne w zwiększonych pojemnościach, co gwarantuje też dużą wydajność roztworów. Sterylizacja narzędzi kosmetycznych może odbywać się tylko i wyłącznie w specjalistycznym urządzeniu tj autoklawie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
*/
Sklep internetowy Shoper.pl