Opcje przeglądania

Obcinacze do paznokci

Bogaty asortyment naszego sklepu internetowego Pro Beauty obejmuje różnego rodzaju narzędzia kosmetyczne. Poza cążkami, cęgami, nożyczkami, pęsetami, kopytkami i pilnikami, znaleźć można tutaj także obcinacze do paznokci. To nieodłączny element wyposażenia każdej profesjonalnej stylistki paznokci.

Czym jest obcinacz do paznokci?

Obcinacz do paznokci to produkt z niezwykle bogatą historią. Ręczne narzędzia pełniące tę funkcję znane były już w czasach starożytnych. Pierwszym na świecie człowiekiem, który uzyskał patent na doskonalenie obcinacza, był pochodzący ze Stanów Zjednoczonych Valentine Fogerty. Ważną rolę w jego projektowaniu odegrali również Celestin Matz oraz Eugene Haim, którzy wzbogacili obcinacz o lewarek. Czym dokładnie jest obcinacz do paznokci? Do czynienia możemy mieć z dwoma jego rodzajami. Są nimi obcinacz obcążkowy i obcinacz lewarkowy. Tym, co wyróżnia drugi z nich jest zastosowanie dźwigni złożonej. Znacząca część dostępnych na sklepowych półkach obcinaczy jest wyposażona w specjalne narzędzie ułatwiające usuwanie nieczystości znajdujących się pod płytką paznokciową oraz zapewnia skuteczne usuwanie skórek. Nierzadko posiadają one także miniaturowy pilniczek, który służy do wygładzania i usuwania postrzępionych, twardych zakończeń płytki paznokciowej. Odrębną kategorią produktów są specjalistyczne obcinacze z wypukłą końcówką umożliwiającą przycinanie paznokci u nóg oraz wklęsłą, która dedykowana jest paznokciom u dłoni. Akcesoria tego typu nierzadko wchodzą skład scyzoryka lub zestawu typu Multi Tool. Jeżeli chodzi o materiał wykonania, najczęściej do tego celu wykorzystuje się stal nierdzewną. Znacznie rzadziej jest to aluminium lub plastik.

Obcinacze do paznokci renomowanych marek

W naszym sklepie internetowym Pro Beauty znaleźć można bogaty asortyment wysokiej jakości obcinaczy do paznokci renomowanych marek. Przykładem akcesorium kosmetycznego tego typu jest obcinacz mały Staleks. Co to za produkt? Obcinacz ma kompaktowe wymiary, dzięki czemu nie zajmuje dużo miejsca. Czyni to z niego idealne rozwiązanie dla mobilnych kosmetyczek. Na uwagę zasługują tutaj składane, proste, schodzące do siebie rączki oraz ostrza, które podczas złożenia przylegają do siebie, nie uszkadzając materiału i skutecznie chroniąc przed przypadkowym skaleczeniem. Są one lekko zgięte w przód i w tył, co sprawia, że w czasie obcinania paznokci nie trzeba obawiać się o przypadkowe uszkodzenie skórek. Tym, co wyróżnia ten obcinacz do paznokci, są również wypolerowane, gładkie, przyjemne w dotyku rączki. Zamontowany w nich mechanizm gwarantuje gładkie, bezproblemowe cięcia niepozostawiające śladów na paznokciach. Produkt został wykonany z wysokiej jakości, niezawodnej, trwałej, higienicznej stali nierdzewnej. Bardzo dobrze sprawdza się w przypadku zarówno twardych, jak i miękkich paznokci. Innym przykładem obcinacza do paznokci jest model marki Staleks, przeznaczony do obcinania paznokci dzieciom. Zapewnia on bezpieczeństwo dzięki zaokrąglonym końcówkom, a przy tym staranność wykonania czynności. Narzędzie to jest trwałe, ponieważ wykonane zostało z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Nożyczki takie można też łatwo zdezynfekować. To sprawia, że prawidłowa pielęgnacja paznokci u najmłodszych poprzez skracanie odrastającej płytki staje się niezwykle prosta.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
*/
Sklep internetowy Shoper.pl