Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja

Nożyczki dla leworęcznych

Jak pokazują wyniki badań, około 10% populacji sprawniej posługuje się lewą dłonią, co związane jest z mocniejszym rozwinięciem prawej półkuli mózgu. Leworęczni, w przeciwieństwie do osób praworęcznych, częściej posługują się też obiema rękami wykonując różne czynności, przez co obie półkule mózgu są efektywnie używane. Tendencja do bycia osobą leworęczną pojawia się w okresie niemowlęcym i utrwala średnio do 2. roku życia. Znacząca część przedmiotów codziennego użytku tworzona jest jednak ciągle z myślą o praworęcznych, tak jak na przykład skrzynia biegów umieszczana jest po prawej stronie. Z tego powodu osoby leworęczne częściej ulegają wypadkom samochodowym, gdyż to lewą ręką posługują się sprawniej. Na szczęście, coraz częściej spotkać można się z alternatywami dedykowanymi osobom leworęcznym. Dotyczy to nie tylko piór wiecznych. linijek czy noży, lecz również akcesoriów kosmetycznych, takich jak chociażby nożyczki dla leworęcznych. Zapewniają one komfort pracy oraz skuteczność i szybkość cięcia dla osób leworęcznych dzięki odwrotnie ułożonym ostrzom. W produkty tego typu zaopatrzyć można się w naszym sklepie internetowym Pro Beauty.

Wysokiej jakości nożyczki dla leworęcznych

W jakiego rodzaju profesjonalne nożyczki dla leworęcznych można się zaopatrzyć w Pro Beauty? Godnym polecenia modelem jest między innymi SE-11. Co warto wiedzieć na jego temat? Nożyczki te zostały zaprojektowane z myślą o osobach leworęcznych. Gwarantują pewny, komfortowy chwyt, precyzję oraz ergonomię pracy. Tym, co je wyróżnia, jest przejrzysty przegląd linii cięcia dzięki specjalnej konstrukcji. Wąskie ostrza zapewniają łatwy dostęp do skórki. Na uwagę zasługuje tutaj także klasyczna krzywa ostrza oraz ręczne ostrzenie krawędzi tnących, które pozwala na czyste, precyzyjne cięcie. Polerowana tylna powierzchnia ostrza nożyczek dla leworęcznych skutecznie chroni przed uszkodzeniami płytki paznokcia. Długość ich ostrza to 18 mm. Posiadają one standardowe otwory na palce. Nożyczki mogą być sterylizowane w autoklawie.

Frezy - doskonałe uzupełnienie nożyczek dla leworęcznych

Na sklepowych półkach dostępne są nie tylko nożyczki dla leworęcznych. Znaleźć można tam także frezy dedykowane stylistkom paznokci, posługującym się lewą ręką. Stanowią one gwarancję komfortowej, szybkiej sprawne oraz bezpiecznej pracy. Do czynienia możemy mieć z rozmaitymi akcesoriami tego typu o różnym zastosowaniu. Służyć mogą one między innymi do nadawania paznokciom pożądanego kształtu, skracania ich długości czy usuwania hybrydy, żelu oraz akrylu. Najpraktyczniejszym rozwiązaniem są zestawy składające się z kilku akcesoriów do paznokci tego typu. W ich skład wchodzić może na przykład frez diamentowy oraz frez typu kulka. Czym charakteryzują się frezy dedykowane osobom leworęcznym? Tym, co je wyróżnia są specjalne nacięcia skierowane w lewą stronę. Sprawiają one, że frezy bardzo dobrze leżą w lewej dłoni, pozwalając na w pełni swobodne frezowanie oraz manewrowanie frezarką. Akcesoria tego typu są lekkie, wygodne w użyciu i mają ergonomiczny kształt dopasowany do potrzeb osób leworęcznych. Sklepy kosmetyczne, poza frezami i nożyczkami dla leworęcznych, oferują także cążki do skórek, radełka, czy kopytka do odsuwania skórek dedykowane osobom posługującym się lewą ręką. Znaleźć je można w ofercie coraz większej liczby znanych marek kosmetycznych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
*/
Sklep internetowy Shoper.pl