Sterylizacja narzędzi w salonie kosmetycznym to podstawa. Są one używane codziennie, a w danym lokalu pojawia się mnóstwo osób, więc zrozumiałe jest, że zachowanie sterylności to istotna kwestia. Personel czuwa nad czystością powierzchni i sprzętów tak, aby każda klientka była pewna, że zabiegi będą wykonywane z należytą starannością i za pomocą odpowiednio przygotowanych akcesoriów. W tym celu pomocne będą między innymi torebki do sterylizacji w autoklawie, które usprawnią cały proces. Aby sprawdzić, czy narzędzia są jałowe, stosuje się specjalne testy chemiczne, które umieszcza się w rękawie lub torebce. Jeżeli zmienią one kolor, to sprzęty nadają się do użytku. 

Na czym polega proces sterylizacji?

Jego celem jest otrzymanie jałowych narzędzi, które mogą być używane w kontakcie ze skórą. Wówczas mamy pewność, że na ich powierzchni nie znajdują się żadne mikroorganizmy. W salonach kosmetycznych sterylizuje się przede wszystkim narzędzia do manicure i pedicure oraz innego rodzaju pilniki, nożyczki lub cążki. Najpopularniejszą metodą sterylizacji jest ta z użyciem pary wodnej pod wysokim ciśnieniem. Służy do tego urządzenie zwane autoklawem. Umieszcza się w nim narzędzie spakowane wcześniej w specjalne torebki lub rękawy. Ta metoda zapewnia pełną skuteczność i bezpieczeństwo. 

Jakie produkty do sterylizacji znajdziesz w naszym sklepie?

W ofercie sklepu Pro Beauty znalazły się torebki do sterylizacji o różnych wymiarach. Można kupić je w zestawach zawierających 200 sztuk. Dostępne są torebki papierowo-foliowe o wymiarach 140x280, 100x230, 90x230, 90x135, 70x230 oraz 60x100 mm. Za ich pomocą można nie tylko skutecznie i bezpiecznie wysterylizować przyrządy medyczne, ale również przechowywać je w stanie nienaruszonym. Ich gramatura równa jest 60-70 g/m, a powierzchnia foliowa została stworzona z materiału, składającego się z sześciu warstw polipropylenu i poliestru o gramaturze 52 nanometry. Są one przeznaczone do sterylizacji parą wodną oraz tlenkiem etylenu. 

Torebka do sterylizacji czy może rękaw? 

Kolejną propozycją są rękawy papierowo-foliowe do sterylizacji parą wodną. To produkty jednorazowe, w których można przechowywać również narzędzia medyczne i kosmetyczne. Składają się one z dwóch warstw - papierowej i foliowej. Papierowa jest na spodzie i to na niej kładziemy narzędzia, a foliowa jest wierzchnia, dzięki czemu będziemy widzieć, co zostało umieszczone w rękawie. Można go łatwo zamykać i otwierać za pomocą specjalnie dobranej struktury papieru. Opakowanie jest szczelne, a specjalne zabarwienie zgrzewów folii pozwala na łatwe zlokalizowanie ewentualnych uszkodzeń. Dodatkowo folia jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, takie jak cięcie, kłucie czy rozdarcie. 

Zadbaj o sterylność

W sklepie Pro Beauty znajdziesz także rękawy do sterylizacji, które zapewnią bezpieczeństwo i higienę w Twoim salonie kosmetycznym. Dodatkowo używa się ich wygodnie - można z łatwością dociąć je do pożądanego kształtu i przechowywać w nim niezbędny sprzęt. Pakiety te można dostosować do swoich preferencji, tworząc dowolne rozmiary torebek i zagrzewając ich końce. Z kolei znajdujące się na brzegach zabezpieczenia fabryczne to trzykanałowe zgrzewy termiczne, które są wysoce nieprzepuszczalne i mają właściwości zaporowe. Na rękawie znajdują się oznaczenia EO, FO oraz S, które zabarwiają się w zależności od tego, jakiemu rodzajowi sterylizacji zostały poddane produkty. Pozwala to na łatwe sprawdzenie, czy narzędzia w rzeczywistości zostały wysterylizowane. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
*/
Sklep internetowy Shoper.pl