Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, promocjach i szkoleniach.

Frezy - jakiej końcówki użyć?
Frezy - jakiej końcówki użyć?

Frezy mają szerokie zastosowanie, w zależności od kształtu i materiału, z jakiego zostały zrobione. Służą do oczyszczania paznokci ze skórek, usuwania lakieru, nadawania paznokciom odpowiedniego kształtu i usuwania nierówności. Dzięki frezom manicure czy pedicure jest prosty i szybki, a paznokcie wyglądają bardzo estetycznie. Aby jednak osiągnąć doskonałe efekty, trzeba mieć odpowiednie frezy - jakie do czego służą? Wszystko wyjaśniamy poniżej.

Frezy - jakie, do czego i z czego?

Frezarka to urządzenie najczęściej spotykane w gabinetach kosmetycznych. Dzięki niej wiele zabiegów jest prostszych, szybszych i mniej ryzykownych - nie narażamy paznokcia na uszkodzenia. Aby działanie frezarki było takie, jak chcemy, konieczne jest zastosowanie odpowiednich frezów, czyli wymiennych końcówek mających bezpośredni kontakt z płytką paznokcia. Najważniejszym podziałem frezów jest ten ze względu na zastosowanie, gdyż to od niego zależy, których frezów powinniśmy użyć do danego zabiegu kosmetycznego. Podział ten jasno określa, jakie frezy są najlepsze do skórek, jakie do hybrydy, a jakie do pięt. Dzieląc frezy według materiału, z jakiego została wykonana końcówka, dowiemy się mniej o ich przeznaczeniu, choć każdy materiał ma cechy sprawdzające się przy innym zastosowaniu. Tu jednak możliwości może być kilka. Na przykład frezy z węglika spiekanego służą zarówno do usuwania hybrydy, żelu lub akrylu, jak i do pozbywania się skórek czy kształtowania paznokci przedłużanych. To, jak używać frezów z jednego materiału, warunkowane jest kształtem końcówki. Tym samym to kolejny sposób na podział frezów. Każda końcówka służy do innych celów, dlatego w gabinetach kosmetycznych często używa się różnych frezów, aby osiągnąć jak najlepszy efekt.

Jakie frezy do pedicure i manicure?

Paznokcie u nóg są inne niż u rąk, dlatego wymagają nieco innej pielęgnacji. Częste noszenie butów sprawia, że stopy nie oddychają tak swobodnie, są bardziej narażone na działanie bakterii czy grzybów zbierających się zarówno w skarpetkach, jak i we wnętrzu buta. To wszystko sprawia, że wykonywane na nich zabiegi są specyficzne i dopasowane do potrzeb paznokci. Fakt, że nie są tak widoczne, jak te, u naszych dłoni, nie oznacza, że nie mogą być piękne. Na paznokciach nóg również wykonuje się zabiegi kosmetyczne, zwane pedicure. Skoro nakładamy różnego rodzaju lakiery, to i ściągnąć możemy je w salonie kosmetycznym albo w domu, przy użyciu podobnych narzędzi, jak podczas manicure. Jakie frezy do pedicure okażą się odpowiednie? Frezarki podologiczne to sprzęty ułatwiające dbanie o stopy. Nierzadko potrzebne są również frezy do hybrydy i innych lakierów, jak przy manicure. W jednym i drugim przypadku wykorzystuje się frezy do usuwania skórek, a w pedicure także do pozbywania się zrogowaceń podeszwy. Do takich zabiegów doskonałe są frezy diamentowe, które pozwalają łatwo pozbyć się twardego naskórka dzięki mocnej końcówce o dużej gradacji.

Jakie frezy do skórek i pięt?

Odrastające skórki to problem wielu osób. Dotyczy zarówno paznokci rąk, jak i nóg. Wycinanie ich cążkami jest uciążliwe i nie zawsze wygodne. Łatwiej wziąć frezarkę z odpowiednią końcówką i pozbyć się nieestetycznego, zbędnego “dodatku”. Jakie frezy do usuwania skórek są najlepsze? Ten zabieg kosmetyczny wymaga twardego materiału, jakim jest diament. Do obrabiania skórek można też zastosować frezy kamienne. Dzięki nim z łatwością pozbędziemy się skórek, a paznokcie nabiorą pięknego kształtu.

Częstym problemem kosmetycznym są również zrogowaciałe pięty. Podczas chodzenia naskórek na stopach jest narażony na ścieranie i zniszczenie - dlatego rogowacieje. Jakie frezy do pięt pomogą skutecznie pozbyć się problemu? W tym przypadku także najlepiej sprawdzą się frezy diamentowe. Są doskonałe do pozbywania się niechcianych, twardych odcisków i skórek. Używanie takich frezów pozwala pozbyć się poważnych problemów, a tylko utrzymanie paznokci i pięt w czystości umożliwia uniknięcie powstawania chorób bakteryjnych oraz grzybiczych.

Jakie frezy do hybrydy, żelu i akrylu?

Frezy do usuwania różnego rodzaju lakierów to zupełnie inne produkty niż te, które opisywaliśmy powyżej. W tym przypadku działamy bezpośrednio na płytce paznokcia, więc musimy stosować na tyle delikatne narzędzia, aby jej nie uszkodzić. Frezy muszą więc mieć odpowiednią gradację, aby odklejać lakier od paznokcia, nie ingerując w płytkę. Jeśli gęstość nagromadzenia ziaren ścierających jest inna niż w przypadku frezów do pięt, to do usuwania lakierów stosuje się frezy diamentowe. Jakie jeszcze frezy do hybrydy i lakierów można kupić? Węglik spiekany jest materiałem, który pozwoli pozbyć się lakieru bez uszkodzenia płytki paznokcia. Dzięki frezom bez trudu usuniemy lakier, który wygląda już nieestetycznie lub nam się znudził. Po frezowaniu można od razu nałożyć inny kolor i wzór. Choć lakiery różnią się od siebie konsystencją i sposobem nakładania, to takie same frezy, jakie do hybrydy, wykorzystuje się też do usuwania akrylu i żelu.

Frezy - jakie i do czego najlepiej wykorzystywać?

Paznokcie, szczególnie u rąk, są naszą wizytówką. Dbanie o nie poprawia naszą ogólną prezencję, dlatego warto używać dobrego sprzętu oraz najwyższej jakości produktów. Frezowanie to ważny zabieg kosmetyczny, który pozwoli pozbyć się zrogowaceń naskórka, skórek, a także niechcianego już lakieru. Frezy służą też do modelowania paznokci. Do piłowania używa się zwykłych frezów kamiennych lub z węglika spiekanego. Z powodzeniem zastępują one pilnik i cążki, pozwalają skrócić paznokcie do idealnej długości, a także nadać im pożądany kształt. Tak szerokie zastosowanie frezów sprawia, że są one często wykorzystywane w salonach kosmetycznych, a także w użytku domowym. Proste jest nie tylko korzystanie z tego urządzenia, ale też dbanie o higienę. Zabiegi kosmetyczne mają nadać paznokciom wspaniałe kształty i barwy, ale też pomóc unikać chorób bakteryjnych i grzybiczych. Są też ważne podczas leczenia tych chorób. Aby spełniały tę funkcję, trzeba o nie odpowiednio dbać. Konieczne jest dezynfekowanie frezów po każdym użyciu, szczególnie jeśli mamy problem z paznokciami lub skórą. W przeciwnym razie drobnoustroje będą dalej przenoszone w czasie kolejnych zabiegów. Bez obaw jednak - dezynfekcja frezów jest prosta i każdy sobie z nią poradzi tak, jak z wykonaniem frezowania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
*/
Sklep internetowy Shoper.pl