Sterylizacja narzędzi w salonie kosmetycznym to podstawa. Są one używane codziennie, a w danym lokalu pojawia się mnóstwo osób, więc zrozumiałe jest, że zachowanie sterylności to istotna kwestia. Personel czuwa nad czystością powierzchni i sprzętów tak, aby każda klientka była pewna, że zabiegi będą wykonywane z należytą starannością i za pomocą odpowiednio przygotowanych akcesoriów. W tym celu pomocne będą między innymi torebki do sterylizacji w autoklawie, które usprawnią cały proces. Aby sprawdzić, czy narzędzia są jałowe, stosuje się specjalne testy chemiczne, które umieszcza się w rękawie lub torebce. Jeżeli zmienią one kolor, to sprzęty nadają się do użytku. 

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Na czym polega proces sterylizacji?

Jego celem jest otrzymanie jałowych narzędzi, które mogą być używane w kontakcie ze skórą. Wówczas mamy pewność, że na ich powierzchni nie znajdują się żadne mikroorganizmy. W salonach kosmetycznych sterylizuje się przede wszystkim narzędzia do manicure i pedicure oraz innego rodzaju pilniki, nożyczki lub cążki. Najpopularniejszą metodą sterylizacji jest ta z użyciem pary wodnej pod wysokim ciśnieniem. Służy do tego urządzenie zwane autoklawem. Umieszcza się w nim narzędzie spakowane wcześniej w specjalne torebki lub rękawy. Ta metoda zapewnia pełną skuteczność i bezpieczeństwo. 

Jakie produkty do sterylizacji znajdziesz w naszym sklepie?

W ofercie sklepu Pro Beauty znalazły się torebki do sterylizacji o różnych wymiarach. Można kupić je w zestawach zawierających 200 sztuk. Dostępne są torebki papierowo-foliowe o wymiarach 140x280, 100x230, 90x230, 90x135, 70x230 oraz 60x100 mm. Za ich pomocą można nie tylko skutecznie i bezpiecznie wysterylizować przyrządy medyczne, ale również przechowywać je w stanie nienaruszonym. Ich gramatura równa jest 60-70 g/m, a powierzchnia foliowa została stworzona z materiału, składającego się z sześciu warstw polipropylenu i poliestru o gramaturze 52 nanometry. Są one przeznaczone do sterylizacji parą wodną oraz tlenkiem etylenu. 

Torebka do sterylizacji czy może rękaw? 

Kolejną propozycją są rękawy papierowo-foliowe do sterylizacji parą wodną. To produkty jednorazowe, w których można przechowywać również narzędzia medyczne i kosmetyczne. Składają się one z dwóch warstw - papierowej i foliowej. Papierowa jest na spodzie i to na niej kładziemy narzędzia, a foliowa jest wierzchnia, dzięki czemu będziemy widzieć, co zostało umieszczone w rękawie. Można go łatwo zamykać i otwierać za pomocą specjalnie dobranej struktury papieru. Opakowanie jest szczelne, a specjalne zabarwienie zgrzewów folii pozwala na łatwe zlokalizowanie ewentualnych uszkodzeń. Dodatkowo folia jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, takie jak cięcie, kłucie czy rozdarcie. 

Zadbaj o sterylność

W sklepie Pro Beauty znajdziesz także rękawy do sterylizacji, które zapewnią bezpieczeństwo i higienę w Twoim salonie kosmetycznym. Dodatkowo używa się ich wygodnie - można z łatwością dociąć je do pożądanego kształtu i przechowywać w nim niezbędny sprzęt. Pakiety te można dostosować do swoich preferencji, tworząc dowolne rozmiary torebek i zagrzewając ich końce. Z kolei znajdujące się na brzegach zabezpieczenia fabryczne to trzykanałowe zgrzewy termiczne, które są wysoce nieprzepuszczalne i mają właściwości zaporowe. Na rękawie znajdują się oznaczenia EO, FO oraz S, które zabarwiają się w zależności od tego, jakiemu rodzajowi sterylizacji zostały poddane produkty. Pozwala to na łatwe sprawdzenie, czy narzędzia w rzeczywistości zostały wysterylizowane. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
*/
Sklep internetowy od home.pl