Dezynfekcja i sterylizacja narzędzi kosmetycznych manicure/pedicure

Nasza oferta to także profesjonalne produkty oraz wyroby medyczne wykorzystywane do mycia i dezynfekcji narzędzi oraz różnego rodzaju powierzchni, spośród których znaleźć można m.in. żele i płyny do higienicznej i chirurgicznej dezynfekcji skóry. Dodatkowo, za pośrednictwem niniejszej strony, mogą Państwo nabyć artykuły i narzędzia do przeprowadzenia procesu sterylizacji oraz monitorowania procesu sterylizacji. Wyselekcjonowana oferta, w której znalazły się najwyższej jakości preparaty do dezynfekcji narzędzi kosmetycznych do manicure i pedicure, jak również produkty zapewniające czystość i higienę gabinetów medycznych, kosmetycznych oraz podologicznych, daje gwarancję Państwa zadowolenia oraz satysfakcji.

Autoklaw Melody 12 l

Autoklaw Melody 12 l
Autoklaw Melody 12 l

Najnowsza wersja najbardziej niezawodnego autoklawu na rynku!

Autoklaw Euros Melody 12l to jeden z najbardziej zaawansowanych sterylizatorów paro-ciśnieniowych z możliwością zapisu parametrów sterylizacji w postaci wydruku oraz w pamięci załączonego pendrivu.

Nowością jest automatyczny pomiar przewodności wody co uniemożliwia zepsucie autoklawu poprzez nalanie złej wody! 

Potrafi sterylizować praktycznie każdy rodzaj materiałów takie jak  cążki, nożyczki, pęsetki, kopytka itp. Prezentowane przez klasę B funkcje nie są dostępne w pozostałych klasach autoklawów S oraz N. Jak do tej pory jest to najlepsza z istniejących technik, która daje możliwość sterylizacji każdego rodzaju produktu. Autoklaw klasy B idealnie sprawdza się w gabinetach lekarskich, kosmetycznych, stomatologicznych itp. Wszędzie tam, gdzie istnieje znaczna potrzeba bądź sanitarne wymagania sterylizacji materiałów, które zostały wymienione powyżej. Autoklawy klasy B zapewniają komfort i bezpieczeństwo procesów sterylizacyjnych w gabinetach.  Spełnia wymogi wysokiej wydajności według standardu europejskiego EN 13060 klasy B. 

 

 

Posiada 4 automatyczne programy z temperaturą pracy 121lub 134 stopni C. 

MELODY posiada: automatyczny pomiar przewodności wody co uniemożliwia zepsucie autoklawu poprzez nalanie złej wody, programy do testów na wyświetlaczu LCD, wbudowana drukarka i port USB z dołączonym pendrivem do zapisywania procesów sterylizacji, precyzyjna kontrola sterylizacji 0,1C i 0.01bar, zaawansowane systemy bezpieczeństwa, nowa komora medyczna ze stali nierdzewnej 304, cicha praca <50db, niski pobór wody 0,16L do 0,18L , program testowy B & D, Vacuum (test próżni), program automatycznego czyszczenia autoklawu, program dodatkowego suszenia, intuicyjna obsługa, czytelny wyświetlacz.

Możliwy LEASING - zapytaj o ofertę!

W cenie zakupu szkolenie z obsługi procesu dezynfekcji i sterylizacji w gabinecie kosmetycznym!

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 3 dni

Cena: 5 500,00 zł
szt.

RĘKAW DO STERYLIZACJI 75mm x 200m

RĘKAW DO STERYLIZACJI 75mm x 200m
RĘKAW DO STERYLIZACJI 75mm x 200m

Papierowo-foliowe rękawy gładkie i z zakładką, do sterylizacji parą wodną.

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 69,00 zł
szt.

TEST CHEMICZNY klasy 4 500 szt.

TEST CHEMICZNY klasy 4 500 szt.
TEST CHEMICZNY klasy 4 500 szt.

Wieloparametrowe testy paskowe - Dual® Monitor Strip

  • liniowe wskaźniki są przeznaczone do kontroli sterylizacji narzędzi parą wodną
  • podwójny test kontroli sterylizacji parowej jest wszechstronnym wskaźnikiem pozwalającym określić, czy zostały osiągnięte niższe granice kluczowych parametrów procesu w całym cyklu sterylizacji,
  • czas reakcji wskaźnika jest kontrolowany przez precyzyjnie dobrany nietoksyczny skład chemiczny, który jest pozbawiony ołowiu i innych metali ciężkich,
  • rozmiar całego wskaźnika 1,70 cm x 20,50 cm.

 

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 62,00 zł
szt.

Desderman Pure Gel 1 l

Desderman Pure Gel 1 l
Desderman Pure Gel 1 l

Alkoholowy preparat do higienicznej i chirurgicznej dezynfekcji rąk w formie wygodnego do dozowania żelu.

 

 

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 38,00 zł
szt.

POMPKA DO BUTELEK 500 ml i 1 l Schülke

POMPKA DO BUTELEK 500 ml i  1 l Schülke
POMPKA DO BUTELEK 500 ml i 1 l Schülke

Pompka do butelek 500 ml i 1 litrowych produktów marki Schülke.

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 2,00 zł
szt.

Preparaty do dezynfekcji – współpracujemy wyłącznie z najlepszymi firmami

Warto również wiedzieć, że wszystkie nasze produkty, bez których nie może się odbyć prawidłowa dezynfekcja i sterylizacja narzędzi, pochodzą wyłącznie od czołowych producentów, takich jak: Medilab, Schülke, SPS Medical, Sterim, SUN Medical. Od początku naszej działalności, stawiamy zadowolenie Klienta na pierwszym miejscu, dlatego też współpracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi oraz godnymi zaufania firmami, dzięki czemu otrzymują Państwo gwarancję nabycia produktów do dezynfekcji z najwyższej półki.

Dezynfekcja narzędzi kosmetycznych – dlaczego jest tak istotna?

Praca w gabinetach, w których wykonywany jest m.in. manicure wymaga odpowiedniej wiedzy oraz odpowiedzialności za higienę, jak również bezpieczeństwo własne oraz klientów odwiedzających salon. Ryzyko zakażenia różnego rodzaju patogenami (zarówno grzybowymi, wirusowymi, jak i bakteryjnymi) jest bardzo wysokie, dlatego też warto już zawczasu zaopatrzyć się w profesjonalne i skuteczne preparaty do dezynfekcji narzędzi. Jest to szczególnie istotne w przypadku narzędzi przerywających ciągłość skóry lecz nie tylko. Stosowanie się do przyjętych w salonie zasad związanych z dezynfekcją oraz sterylizacją, jest podstawowym warunkiem bezpiecznej pracy w gabinetach kosmetycznych.

Dezynfekcja narzędzi manicure – czym różni się od sterylizacji?

Różnica między tymi dwoma pojęciami polega przede wszystkim na tym, że podczas procesu dezynfekcji, niszczone są wegetatywne formy drobnoustrojów prątków, grzybów i bakterii, które mogą przyczyniać się do powstawania różnego rodzaju chorób. Natomiast podczas sterylizacji w gabinetach pedicure, niszczone są wszelkie mikroorganizmy znajdujące się na danym przedmiocie (w tym również formy przetrwalnikowe bakterii). Odpowiednio wysterylizowany materiał staje się więc całkowicie jałowy. Co więcej, natychmiastowe dezynfekowanie narzędzi tuż po wykonanym zabiegu, zapobiega niekontrolowanemu rozprzestrzenianiu się wielu drobnoustrojów chorobotwórczych.

Sterylizacja pedicure – wszystkie niezbędne preparaty w jednym miejscu

Podstawą odpowiednio funkcjonującego gabinetu pedicure jest właściwe dbanie o higienę wykorzystywanych podczas pracy narzędzi. Jeżeli więc otwierają Państwo salon lub też poszukują niezbędnych preparatów do salonu już istniejącego – serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Dezynfekcja i sterylizacja narzędzi

Całościową ochronę zdrowotną klienta salonu daje głównie sterylizacja narzędzi w gabinecie kosmetycznym. Będzie ona uwzględniać preparaty, które skutecznie eliminują niebezpieczne zarazki i drobnoustroje. Podstawowym narzędziem do sterylizacji narzędzi w gabinecie kosmetycznym są autoklawy. Jest to urządzenie przeznaczone do pozbywania się sporów, czyli tak zwanych „uśpionych” bakterii. Są one w stanie przetrwać nawet silną chemię, aktywując się dopiero w momencie przedostania do ciała człowieka. Właśnie dlatego w salonach urody można też spotkać kompaktowy autoklaw Steamjet lub większy autoklaw Yeson czy Woson. Choć taka inwestycja wiąże się ze sporym wydatkiem, to użytkownik zyskuje pełen serwis techniczny, certyfikat medyczny, a co najważniejsze, szybkość i skuteczność działania.

Podstawowe zasady dezynfekcji i sterylizacji narzędzi

Kluczowe reguły sterylizacji narzędzi w salonie kosmetycznym to wcześniejsze umycie i dezynfekcja narzędzi oraz ich sterylizacja w autoklawie. Tylko takie przyrządy mogą nadawać się do kolejnego użycia, nie zagrażając zdrowiu klienta. Prezentowany proces wykorzystuje torebki papierowo-foliowe, liquidy czy preparaty na bazie związków amonowych i pochodnych alkoholi. Ostatnie z wymienionych są dostępne w zwiększonych pojemnościach, co gwarantuje też dużą wydajność roztworów. Sterylizacja narzędzi kosmetycznych może odbywać się tylko i wyłącznie w specjalistycznym urządzeniu tj autoklawie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
*/
Sklep internetowy od home.pl